Pod jednou a kvalitnou strechou

Oprava strechy

Hovorí sa, že najdôležitejšie je mať strechu nad hlavou. Rovnako dôležité je však i to, akú strechu. K prehliadke krytín vás zavedie buď dôvod funkčný alebo vizuálny. Druhý prípad býva tým príjemnejším, kedy si svoj príbytok chcete len zmodernizovať a skrášliť. Čo však, ak si strecha žiada výmenu preto, aby nám nespadla na hlavu? Aký materiál zvoliť? A bude všetko so všetkým ladiť?

Aby vám bolo teplo a príjemne

Výmenu odporúčame zveriť do rúk odborníkom. Pri rekonštrukcii strechy je totiž potrebné brať do úvahy zemepisnú polohu domu, nadmorskú výšku a orientáciu. Od týchto aspektov sa odvíja výber strešného materiálu. Ak sa dom nachádza na mieste s vysokou nadmorskou výškou, voľba padne na kovové materiály. Tie nehnuteľnosť ochránia pred snehom, vetrom či ľadom. Pozor však na vek stavby. Ťažké kovové materiály nemožno použiť na starý dom. Mohli by ho zaťažiť a narušiť jeho statiku. Netreba sa vak báť, aj pre takéto stavby je šanca zadovážiť štýlovú a funkčnú modernú strechu. Stavebná firma ponúka projektovanie a následnú vizualizáciu striech. Ešte pred finálnym rozhodnutím teda uvidíte, ako bude strecha na vašom dome vyzerať.

Výmena strechy sa netýka iba strešnej krytiny. Aby strecha vydržala dlho, treba pozornosť venovať jej skladbe. Kontrola skladby zahŕňa zisťovanie stavu izolácie, debnenia a krokiev. Preveruje sa stupeň poškodenia hmyzom a plesňami. Oprava strechy je príležitosťou i pre dodatočné zateplenie domu.

Nebojte sa výmeny strechy. Aj keď sa tento proces môže zdať na prvý pohľad zložitý, lepším pohľadom bude už len ten na novú a kvalitnú strechu.

Nezaradené