Koncom roka 2019 sme dokončili celkovú rekonštrukciu hotela a prístavbu Hotela pod Lipou v Modre. K pôvodnému pavilónu Avana, ktorý je po nami realizovanej kompletnej rekonštrukcii v prevádzke od roku 2016, sme pripojili cez novostavbu recepcie pavilón Eva.

V spolupráci s architektmi sme ako generálny dodávateľ stavby zabezpečili výstavbu jednotlivých objektov hotela a ich rekonštrukciu. Od návrhu, búracích prác pôvodných častí budovy v havarijnom stave, cez inžinierske siete a základy sme komplexne realizovali všetky stavebné práce na stavbe. Poslednou fázou pred kolaudáciou bolo aj spevnenie vonkajších plôch parkoviska s položením zámkovej dlažby v celom areáli.

4* Hotel pod Lipou tvoria 3 pavilóny. Okrem pavilónu Avana a Eva je tretím objektom rezortu v Modre aj neďaleký pavilón Vilma. Pozemok s rozlohou vyše 2,5 ha sme premenili na športovo-relaxačný komplex s multifunkčným priestorom na šport aj detské hry a vzdialene nadväzuje na niekdajšie Slnečné kúpele, ktoré sem kedysi situoval aj architekt Dušan Jurkovič.

 

Pri rekonštrukcii trojpodlažnej budovy sme vychádzali z okolitého prostredia, ktoré obsahuje históriu, ale aj krásnu prírodu.

Ing.arch. Juraj Zornička

Zelený hotel

Pavilón Eva rozšíril ubytovaciu kapacitu rezortu o 30 dizajnových izieb so štvorhviezdičkovým štandardom. Súčasťou nového pavilónu je najvačšia kongresová sála, ktorá má kapacitu 200 osôb a najmodernejšie technologické vybavenie vrátane výdajnej kuchyne a prípravy na catering. Cieľom bolo zachovať v areáli čo najviac zelene.

Vďaka použitiu najmodernejších technológií, šetrných k životnému prostrediu, sa projekt novostavby pavilónu hotela radí k stavbám, ktoré sú hodnotené ako zelené a energeticky úsporné. Budova má energetickú certifikáciu A s najmodernejším tepelným čerpadlom zem-voda na výrobu tepla a teplej úžitkovej vody a taktiež so solárnymi kolektormi.

Termín rekonštrukcie 10/2016 – 4/2019
Celková plocha areálu 2,5 ha
Kapacita hotela 75 izieb (200 hostí)
5 kongresových miestností a sál (400 hostí)

Asi 50 m od pavilónov Avana a Eva sa nachádza pavilón Vilma, ktorý v minulosti tvoril historický mlyn, neskôr bol prerobený na hostinec a za socializmu slúžil ako ubytovacie zariadenie na rekreáciu. V pavilóne Vilma sa nachádza spolu 24 izieb.

V okolí pavilónov je nový športovo-zážitkový areál s letnými bazénmi, so záhradou, športoviskami a s lanovým centrom. Exteriér hotela je výborným miestom na organizovanie firemných teambuildingov, veľkých firemných hier či koncertov pod holým nebom.

Interiér hotela

Interiér Hotela pod Lipou v Modre

Rodinná a pokojná atmosféra v dizajne zo začiatku 20. storočia dominuje aj v interiéri hotela. Potvrdzuje to aj vstup s osobitým lobby barom neďaleko recepcie. Lobby bar víta hostí atmosférou „ako doma v obývačke“. Potvrdzuje sa, že štýl vintage, čiže vidiecky štýl, je opäť atraktívny a zároveň moderný. Aj okolitá príroda sa dostala aj dovnútra v kombinácii s prvkami regiónu.

 

Do interiéru sme preniesli vidiecke prvky, v modernom tvarosloví a farebnosti.

Ing.arch. Alexandra Zorničková

Máte záujem o čiastočnú alebo kompletnú rekonštrukciu vášho hotela alebo penziónu?

Napíšte nám alebo nám zavolajte: 0915 829 626.