Stavať inteligentný rodinný dom sa oplatí

Inteligentné domy sú budúcnosť. A keďže technológie sú každým dňom čoraz vyspelejšie, je len otázkou času, kedy bude v jednom z takých žiť každý z nás. Ste už pripravení stavať svoj inteligentný dom alebo ešte váhate? Pozrite sa s nami na všetko, čo smart technológie do života rodín a užívateľov prinášajú.

Čo je to inteligentný dom?

Inteligentný dom je rodinný dom vybavený špeciálnou technológiou, ktorá umožňuje ovládanie zariadení na diaľku. Tie môžu zahŕňať čokoľvek od spotrebičov a osvetlenia, až po bezpečnostné systémy a jednotky vzduchotechniky – najmä kúrenie, vetranie a klimatizáciu.

Technológia inteligentnej domácnosti má pre jej obyvateľov množstvo výhod:
– komfort,
– bezstarostnú obsluhu a nastavenia,
– optimalizáciu a automatizáciu,
– bezpečnosť.

Kedy je možné inteligentný dom realizovať?

Najčastejším dôvodom pre výstavbu rodinného domu na kľúč býva túžba po súkromí, pohodlí a priestore. Vďaka spojeniu technológie s rodinným domom dokážeme zabezpečiť ešte plnohodnotnejšie bývanie a celkovo vyššiu úroveň života. V súčasnosti je k dispozícii množstvo inteligentných technológií, známych tiež pod pojmom „smart home“ systémy.

Štandardná výstavba rodinného domu, ktorú realizujeme, zahŕňa etapu výstavby základov domu, holodomu alebo domu na kľúč. Ak sa rozhodnete pre inteligentný dom, technológiu je možné inštalovať v 2 fázach:

V oboch prípadoch sa v súvislosti s inteligentným riešením domácností v spolupráci s integračnou spoločnosťou SmartComfort navrhujú a realizujú:

  • projekt merania a regulácie, ktorý je zakreslený do dispozície domu,
  • podrobný súpis kabeláže,
  • schémy zapojenia,
  • objednávku modulov a senzorov, v našom prípade od značky TapHome.

Následne dochádza k osadeniu rozvádzačov nízkeho elektrického napätia, aby mohla prísť na rad elektroinštalácia pre meranie a reguláciu inteligentného domu.

Bodku na záver realizácie inteligentného riešenia dáva mobilná aplikácia, ktorá integruje ovládanie všetkých zariadení inteligentného domu do jedného ovládača. Aplikácia na mieru umožňuje tiež programovanie zariadení. Obyvateľom rodinných domov a bytov, aj užívateľom stavieb poskytuje možnosť ovládať z akéhokoľvek miesta všetky integrované zariadenia.

Čo je potrebné brať do úvahy, ak staviate inteligentný dom?

Ak uvažujete o stavbe nového domu alebo o dodatočnom vybavení vášho existujúceho domu či stavby inteligentnou technológiou, je niekoľko vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti. Tu sú tri tipy na úspešnú výstavbu či rekonštrukciu s inteligentným riešením:

1. Výber vhodného miesta, resp. pozemku.

Inteligentné domy potrebujú pre plnohodnotné využívanie technológie dobré internetové pripojenie, preto je dôležité vybrať si miesto so silným pokrytím. Rovnako pri rekonštrukcii zvážte, či je miesto na ktorom sa rodinný dom alebo stavba nachádza, vhodné pre takéto riešenie.

2. Oslovenie spoľahlivej stavebnej alebo realizačnej spoločnosti.

Nie všetci dodávatelia a stavebné spoločnosti sú si rovní, pokiaľ ide o inteligentné domy. Uistite sa, že nájdete stavebného a realizačného partnera, či dodávateľa, ktorý má skúsenosti s týmto typom technológie a môže vám pomôcť zrealizovať vašu víziu o plnohodnotnom bývaní.

„Našim cieľom je postaviť rodinný dom, ktorý sa o vás postará.“

3. Nakoniec musíte byť pripravení investovať do správnych produktov.

Na trhu je na výber množstvo prvkov, modulov a zariadení pre smart home systémy. Technológia inteligentného domu sa môže na prvý pohľad zdať drahá. Možno vás však prekvapí, že dokáže priniesť úsporu. Ako je to možné? Pozrite si naše ilustračné vyčíslenie alternatívnych nákladov:

Realizácia výstavby inteligentného domu je drahšia približne o 1,5 až 4% v porovnaní s výstavbou domu s bežnou elektroinštaláciou. Na druhej strane, práve toto riešenie môže byť efektívnejšie ak ho porovnáme s dodatočným osadením modulov na diaľkové ovládanie spotrebičov a zariadení vašej domácnosti. Každá takéto zariadenia má v klasickom prípade navyše svoj vlastný ovládač, čo zvyšuje náklady a znižuje váš komfort.

 

 

Stavajte inteligentne

S nami si môžete postaviť inteligentný dom, ktorý splní vaše špecifické potreby a túžby! Rovnako, aj pri rekonštrukcii domu je možné domácnosť prispôsobiť vašim jedinečným potrebám.

Tu však možnosti realizácie inteligentných riešení zďaleka nekončia. Tieto technológie sú využiteľné pri všetkých typoch stavieb, ako sú polyfunkčný objekt, priemyselná stavba, hotel alebo penzión.

Ak ste presvedčený, že inteligentný dom alebo stavba má svoje nezastupiteľné výhody, pridajte sa k spokojným obyvateľom a užívateľom ešte dnes.

Nezaradené