Zvažujete rekonštrukciu bytového jadra?

Rekonštrukcia bytového jadra | STAVMAXBB

Po akej kúpeľni túžite? To by mala byť otázka, ktorú by ste si mali v prvom rade vedieť zodpovedať. Pôvodné kúpeľne v panelákoch spred niekoľkých desiatok rokov už totiž nespĺňajú nielen aktuálne estetické trendy, ale ani hygienické požiadavky. Kúpeľňa dnešnej doby už neslúži iba pre účely základných potrieb, ale stáva sa z nej aj priestor pre relax. Trávime v nej každý deň pomerne veľa času, ktorý nám slúži nielen na očistu tela, ale často i duše. Aj z týchto dôvodov patrí kúpeľňa k tým najčastejším dôvodom k rekonštrukcii bytov staršieho dáta výstavby. Keď sa rozhodnete na rekonštukciu bytového jadra na kľúč, budete mať svoju novú kúpeľňu bez námahy a ušetríte najmä množstvo svojho času.

Rekonštrukcia bytového jadra podľa vašich predstáv

Vaša nová kúpeľňa sa vám musí v prvom rade páčiť. Mali by ste sa v nej cítiť príjemne, mala by byť praktická, jednoduchá na údržbu a zároveň by mala spĺňať všetko, čo od nej očakávate. Sú určite rozdiely v tom, či prerábame bytové jadro pre účely viacčlennej rodiny s deťmi alebo pre starší manželský pár alebo pre moderných mladých ľudí v produktívnom veku, ktorí sú stále na pracovných cestách.

Prerobenie bytového jadra je však jedna z najkomplikovanejších častí rekonštrukcie bytu. Vyžaduje si totiž promptné zapojenie viacerých profesií súčasne. Budete potrebovať murárov, maliarov, vodárov, ako aj elektrikárov a majstrov, ktorí vedia nainštalovať sanitu. V niektorých prípadoch je na mieste aj úloha stolára pri výrobe a inštalácií kúpeľňového nábytku. Bytové jadro je tzv. srdce bytu, v ktorom sa nachádzajú prívody všetkých druhov energií. Plánovaniu treba preto venovať dostatočnú pozornosť, aby sa vám prestavba vo finálnom dôsledku zbytočne nepredražila. A preto za najčastejší dôvod prečo sa ľudia boja rekonštrukcie kúpeľne sa považuje jej náročnosť.

Ako prerobiť bytové jadro a kúpeľňu

Ide o veľkú výzvu, na základe ktorej vám príde na um veľa otázok. Máme na mysli otázky typu:

 • ako svoju vysnívanú kúpeľňu dispozične navrhnúť?
 • aké povolenia k prestavbe potrebujem?
 • kto mi to všetko zrealizuje?
 • koľko ma to bude stáť a aký bude harmonogram prác?
 • ako naložiť s nahromadeným stavebným odpadom?

Keďže komplexné rekonštrukcie domov i prerábky bytov patria medzi naše hlavné činnosti, vieme vám ponúknuť možnosť realizácie kúpeľne na kľúč. Vďaka tomu sa tak kúpeľňa na mieru dokonale prispôsobí vašim potrebám. Náš interiérový dizajnér vám spracuje 3D návrh vašej novej kúpeľne. Okrem toho vám dokáže poradiť a odhaliť prípadné problémy, o ktorých možno ani len netušíte. Po jeho obhliadke budete vedieť na čom ste a okrem cenového odhadu sa stanoví aj predpokladaný čas realizácie. Následne budeme pre vás garantom kvality, postaráme sa o stanovené dodržanie časového horizontu prestavby a po odovzdaní diela vám poskytneme záruku za odvedenú prácu.

Celková doba rekonštrukcie bytov pri dodržaní všetkých technologických postupov trvá 5 až 9 dní. Presná dĺžka rekonštrukcie je závislá od rozsahu prác, napr. či ide o rekonštrukciu murovanej kúpeľne alebo o úplnú výmenu umakartového bytové jadra.

Návrh na prestavbu kúpeľne

Fáza zhmotnenia vašich predstáv a požiadaviek je veľmi podstatná už v úvodných fázach komunikácie ešte pred samotným začiatkom prerábky kúpeľne. Nová kúpeľňa je limitovaná rozmerom, ktorý máte k dispozícií. Aj napriek tomu je v hre množstvo možností ako bude vaša kúpeľňa po rekonštrukcií bytového jadra vyzerať. Vypočítame priestor kúpeľne a plochu toalety. Vygenerujeme niekoľko vhodných nápadov, pričom zohľadníme dispozíciu, váš rozpočet, časovú náročnosť a možnosti projektovania. Po dokončení prípravnej fázy vám predstavíme návrh novej kúpeľne.

Odhad rozpočtu a času

Z viacerých uhlov pohľadu je ekonomická situácia a odhadovaný rozpočet, ktoré chcete investovať do rekonštrukcie. To je veľmi dôležité pri každej stavbe, či staviate nový rodinný dom, prestavujete starší rodinný dom alebo renovujete svoju kúpeľňu. Váš rozpočet je dokonalým sprievodcom aj pri výbere dizajnu kúpeľne a doplnkov, z ktorých si môžete vyberať. Po analýze rozpočtu rekonštrukcie odhadujeme čas. Celý rozvrh sa zaznamenáva s časom potrebným na každú činnosť.

O aké kroky vlastne pôjde?

Pre lepšiu predstavu vám ich priblížime v nasledovných bodoch:

 • zameranie vášho bytového priestoru, 3D vizualizácia novej kúpeľne a cenová kalkulácia,
 • odpojenie prípojok, demontáž pôvodného jadra, odvoz stavebného odpadu a dovoz stavebného materiálu k prestavbe,
 • osadenie jednotlivých priečok (sadrokartón, alebo murovanie) podľa pôdorysu,
 • elektrické rozvody, voda, odpady, vyrovnanie podlahy (prípadne podlahové kúrenie),
 • vyspravenie rýh po inštalácií rozvodov, vyrovnávanie panelových stien a osadenie sieťky,
 • nanášanie tenkovrstvej omietky, podmurovanie vane, pokladanie dlažby,
 • obkladanie stien keramickými obkladmi a špárovanie,
 • montáž sadrokartónového stropu, maľovanie, svietidlá, el. zástrčky, vypínače,
 • osadenie sanity – zariaďovacie predmety, vodovodné batérie,
 • osadenie zárubne, kúpeľňového nábytku, doplnky, upratanie a odovzdanie diela zákazníkovi.

Posledným krokom pri prestavbe kúpeľne je vybavenie. Dopĺňa konečný vzhľad a dodáva umývačke eleganciu.

Našim cieľom je vytvoriť ideálne bývanie na kľúč pre každého z vás, teda vyriešiť bývanie podľa individuálnych požiadaviek, kritérií ale aj ekonomických možností. Diela realizované našou spoločnosťou sú navrhované podľa súčasných trendov z oblasti architektúry, ergonómie, technických princípov, stavebnej fyziky a spĺňajú všetky požadované normy. Veríme, že spolu nájdeme to pravé riešenie pre vaše bývanie. Tešíme sa na spoluprácu.

STAVMAXBB – Staviame na dôvere už viac ako 10 rokov

Nezaradené