Špecifický charakter a obmedzenia pre výstavbu domu na pozemku občas inšpirujú k zaujímavým architektonickým riešeniam. Vďaka umiestneniu v prudšom svahu nie je dom obmedzovaný susedmi, ale naplno využíva výhľady na mesto a okolie. Tým je nízkoenergetický dom vo svahu s panoramatickým výhľadom na Banskú Bystricu výnimočný.

Koncepcia domu vo svahu

Hlavnou myšlienkou bolo podporiť tvarom stavby jej dynamickú expanziu do údolia. Dom v kopci jasne deklaruje, ktorým smerom sa uberajú výhľady do krajiny. Úrovne domu sa navyše dynamicky predlžujú s každou kaskádou, čím tvoria malú krytú terasu pre spodné poschodia. Rodinný dom sa smerom od príjazdovej cesty tvári neosobne a nenápadne. Jeho dynamická architektúra naplno vynikne pri pohľade zo záhrady, kde sa nachádza vonkajší bazén.

Dom najvyššej kvality

Výhodou je orientácia pozemku smerom na východ a najmä lokalita s unikátnym výhľadom. Tá sa nachádza blízko centra mesta, no zároveň v tesnej blízkosti prírody.

V ťažko prístupnej časti svahu sa nám podarilo postaviť luxusnú vilu. Budova, ktorá je prakticky uzavretá na strane smerujúcej do ulice, sa otvára cez panoramatické okná oboch poschodí na nádherný výhľad do údolia. Veľké terasy a balkón rozširujú dostupné priestory ako rozšírenie otvorených obytných priestorov. Spodné poschodia domu chráni predsadená konštrukcia, ktorá chráni pred prehriatím, aby sa interiér nevystavoval vychádzajúcemu slnku z východu.

Keď dominuje prirodzené svetlo

Obytný časť domu je rozdelená do niekoľkých úrovní. V celom dome dominuje prirodzené svetlo, v ktorom sa rodina okamžite cítila príjemne. Interiérové sklenené dvere tiež poskytujú správny dotyk priehľadnosti a ľahkosti, ako aj poskytujú ešte prirodzenejšie svetlo v dennej časti. Nad obytnou zónou sa zmestil prístrešok pre autá, ako aj vonkajšie spevnené plochy pre ďalšie autá.

Pre vlastnosti pozemku, ktorý sa nachádza vo svahu sme sa rozhodli pre nosnú časť stavby, ktorá je zo železobetónového monolitu. Spojovacím prvkom dennej a nočnej časti je oceľový rám, osadený do železobetónovej platne, stien a stropu.

Uvažujete o novom rodinnom domu na kľúč? Radi vám pomôžeme s výstavbou domu vo svahu od návrhu po kolaudáciu 0915 / 829 626

Mnohí hľadajú duchovné potešenie na najodľahlejších miestach. Iní ich nachádzajú naplnenie vo svojom dome.

Stavby sú synonymom dokonalosti v očiach svojich majiteľov, na ktoré sa so závisťou pozerajú okoloidúci.

Vnútorná dispozícia domu

Vďaka veľkej svahovitosti terénu je v hornom poschodí umiestnený hlavný vstup, prístrešok pre autá a zázemie. Po vstupe do domu je možné pokračovať do oddychovej časti alebo zísť do dennej zóny.

Všetky úrovne domu sú s výrazným presklením smerom na východ do údolia. Spodné poschodie má čisto dennú funkciu.

Projekt luxusného dom na kľúč | STAVMAXBB

Interiér domu v kopci

Pri vykurovacích technológiách sme dbali na nízke prevádzkové a vstupné náklady, ale aj na možnosť použitia viacerých zdrojov. K tým patrí elektrické podlahové vykurovanie a klimatizačná jednotka, ktorá funguje ako tepelné čerpadlo. V praxi sa však najviac osvedčila malá krbová akumulačná piecka. Tá umožňuje ľahko a rýchlo vykúriť celý priestor v dome.

Tepelnému komfortu napomáhajú aj slnečné lúče. Objekt má orientáciu smerom na východ, ktorú sme podporili vhodným konštrukčným riešením.  Kaskádovite usporiadané nadzemné podlažia sú usporiadané tak, aby sme zo slnečných lúčov vyťažili čo najviac. Aby slnko preniklo hlboko do budovy a zahrialo ju aj v zime. V lete mu zasa bráni predsunutý prístrešok nad terasou, ktorý zabezpečí, že interiér zostane v tieni.

Máte záujem luxusný rodinný dom vo svahu?

Napíšte nám alebo nám zavolajte: 0915 829 626.