Luxusné domy na kľúč nie sú len o materiáloch, ale najmä o pocitoch

Možno sa práve rozhodujete, či kúpiť väčší byt alebo postaviť dom. A možno máte pozemok a so stavbou rodinného domu ešte stále váhate. Neviete si predstaviť, aké to asi je zvládnuť starostlivosť o dom, záhradu, stíhať prácu a pritom mať stále dostatok času na svoje záľuby? Radi vám prezradíme, že moderný rodinný dom na kľúč je nielen dom, o ktorý sa staráte vy, ale ktorý sa postará o vás.

Keď staviate aj srdcom, zabývate sa okamžite

Nový spôsob života, ktorý bývanie v rodinnom dome prináša, je častokrát pre nových majiteľov na začiatku len hmlistou predstavou. Venujete veľa času a úsilia úvahám o tom, ako by mal dom na kľúč vyzerať a najmä, čo všetko by mal pre kvalitný rodinný život poskytovať. Na jeho pozitíva a úžitok si však zvyknete veľmi rýchlo.

Rodinný dom, dokonca aj bungalov na kľúč, poskytuje veľa možností, ako si dopriať zaslúžený oddych a vytvoriť harmonickú domácnosť. Krby sú často aj dnes dominantou denných zón. Veľké terasy dokážu poskytnúť tieň počas rozhorúčených dní a večer ožívajú ruchom priateľských rozhovorov. Niektorí majú možnosť postaviť pri dome bazén, iní uprednostnia zastrešenú garáž. Všetko závisí len od vašich predstáv a dôsledného plánovania.

Ak máte presnú predstavu o nadštandarde, ktorý vám rodinný dom môže poskytovať v budúcnosti, zamyslite sa nad riešením už teraz. Možno si prajete vybudovať vlastnú malú telocvičňu, regenerovať sa v domácej saune alebo vytvoriť deťom priestor pre vonkajšie aktivity. Povedzte o svojich predstavách stavebnej firme. Dnes neexistujú pre ich splnenie takmer žiadne hranice.

Po presťahovaní sa mení biorytmus celej rodiny

Každodenné fungovanie rodiny dostáva momentom presťahovania sa do rodinného domu iný impulz. Ranný manažment a príprava sú praktickejšie, všetko je poruke, spánok je pokojnejší, vyžitie počas dňa intenzívnejšie. Po návrate z práce či školy je každý zvyšok dňa takým malým víkendom.

Zrazu akoby mal každý svoje miesto. Nemusí byť priveľké, ale patrí každému členovi rodiny. Nejedna domáca pani si dokáže vychutnať nielen samotné jedlo, ale aj jeho prípravu, keď má na ňu dostatok priestoru a moderné vybavenie. Z manažérov aj obchodníkov sa stávajú domáci kutilovia a objavujú čaro pocitu z čerstvo pokosenej trávy aj upraveného exteriéru. Deti majú možnosť sa vyblázniť bez obmedzení na čerstvom vzduchu až do samého večera, alebo sa len tak „zašiť“ tam, kde zregenerujú svoje sily. Bývanie v modernom rodinnom dome je sčasti návratom k tradičnému rodinnému životu, ale zároveň rešpektuje vysoké nároky na súkromie, relax aj funkčnosť.

Je lákavé využiť všetko, čo rodinný dom ponúka

Záhradky plnia nielen estetickú a relaxačnú funkciu, ale sú navyše v súčasnosti veľmi populárne. Nemusí však ísť o náročné terény so sťaženým prístupom. Vyvýšené záhony ocenia majitelia menších pozemkov, na tých rozľahlejších je možné realizovať veľké záhradné projekty. Akákoľvek vlastná záhrada však vďačne vždy poslúži na letné rodinné oslavy pod holým nebom. V kombinácii s bazénom, letnou kuchyňou či detským ihriskom sa vám nebude prvé roky chcieť ani nikam cestovať. Do domu, v ktorom ste šťastní, budú radi chodiť aj vaši príbuzní a priatelia.

Inšpirujte sa, ak radi tvoríte a chcete si zariadiť domácnosť podľa seba

Luxus, ktorý sa nedá vyčísliť: osobná pohoda a životná spokojnosť

V súčasnosti je trendom vytvárať menšie či väčšie oddychové zóny. Je ideálne, keď sa nachádzajú ako v exteriéri, tak aj v interiéri domu. Možnosť relaxovať tak nikdy nie je obmedzená počasím. Priestory moderných záhrad a rodinných domov na kľúč poskytujú príležitosť vytvoriť letné kuchyne aj zimné záhrady. Aj samotné terasy majú svoje čaro a dokážu poskytnúť relax hodný malej dovolenky. K pocitu pohody a absolútneho komfortu však prispieva aj množstvo detailov od jednoduchého  nočného osvetlenia až po dominantné krby a pódiá na sedenie. Je jedno, ktorou nohou ráno vykročíte z postele. Pretože vaše kroky budú smerovať vždy tam, kde svoj deň dokážete naštartovať s úsmevom – či už je to lavička v tráve, záhradné kreslo na terase alebo dokonca bežecký pás v domácej telocvični.

Aj starostlivosť o moderný rodinný dom si vyžaduje veľa času. Ale čas, ktorý svojmu domu venujete je zmysluplný, poskytuje viac možností na realizáciu. Starostlivosť o vlastný dom a jeho okolie prináša akýsi iný druh radosti z práce. Postupne objavujete zmysel toho, čo robíte.

Preto hoci si občas bude potrebné vyhrnúť rukávy, záleží na vás, o čo všetko budete chcieť spravovať sami a o čo sa dokáže postarať servisná firma. Aby ste si komfort rodinného domu vychutnali absolútne naplno.

Stavba rodinného domu je investícia do kvalitnejšieho života

S váhaním, či sa pustiť do stavby vlastného domu, sa často stretávame u majiteľov bytov často. Aj vy máte chatu alebo rodičovský dom, kde radi trávite svoj čas a dokážete ho takmer celý stráviť von? Tento priestor však po víkende opustíte. Tak prečo si luxus, ktorý so sebou prináša bývanie v dome so záhradou, nedopriať navždy?

Ak si ešte stále kladiete otázky: „Čo ma čaká? Je stavba domu na kľúč dobré rozhodnutie? Nebolo by pohodlnejšie ostať v byte?“, je dôležité vedieť jednu vec: „Moderné bývanie v rodinnom dome s pozemkom je nielen dobrou finančnou investíciou, ale najmä investíciou do kvalitnejšieho života.“

Lebo ten pocit, keď sa doma cítite najlepšie na svete, ten je na nezaplatenie.

Nezaradené