Zateplenie podlahy

V rámci rekonštrukcie domu natrafíme na niekoľko úkonov a miest, ktorých prerábka je limitovaná okolitými prvkami a ich umiestnením. Jednou z takýchto činností je rekonštrukcia a izolácia podlahy. Ak sa rozhodnete pre izoláciu podlahy v starom dome, ste limitovaní najmä jej pôvodnou hladinou a nadväzujúcimi časťami stavby, napríklad dverami.

Už pri pôvodnom projektovaní podlahy sa berie ohľad na požadované funkcie podlahy. Mala by zabezpečovať teplo, dobrú akustiku alebo zniesť vysokú záťaž? Pri jej rekonštrukcii by sme si opäť mali položiť rovnaké otázky a zohľadniť pritom stav a umiestnenie ďalšieho vybavenia domu, pokiaľ nebudú tiež predmetom rekonštrukcie.

Pamätajte: „Nie je lepší čas rekonštrukcie domu, ako práve teraz!“

Trápi vás náročná predstava zo zateplenia a izolácie podlahy v dome? Zahoďte starosti – s nami to smelo zvládnete!

Najčastejším dôvodom prerábky je zateplenie podlahy. Pri voľbe najvhodnejšieho postupu izolácie podlahy berieme do úvahy:

  • typ podlahy podľa jej materiálového zloženia – laminátová podlaha, drevená podlaha, vinylová podlaha, linoleum, marmoleum, keramické a kamenné dlažby, koberce ;
  • spôsob pokládky – celoplošne lepené podlahy, plávajúce podlahy, podlahy na roštoch ;
  • požadované vlastnosti – vodeodolnosť, životnosť, pevnosť, tepelno-izolačné a akustické vlastnosti, deformačná a záťažová odolnosť (tvrdé, polotvrdé a mäkké podlahy) ;
  • miesto použitia – vnútorné podlahy, vonkajšie podlahy – ale aj výber vzorov a farieb.
RD-Jakub-10

Tepelná izolácia podlahy

Čo sa týka cenovej dostupnosti najvýhodnejšie vychádza zateplenie podlahy styrodurom.

Požiadavky na technické a úžitkové vlastnosti určujú skladbu podlahy v rodinnom dome. Nie každá podlaha je vhodná do každej miestnosti a na rovnaký účel. Inak sa budeme rozhodovať v prípade, ak pôjde o rekonštrukciu podlahy v zachovalom rodinnom dome, inak v prípade zateplenia podlahy podkrovia a inak, ak bude predmetom prerábky podlaha v starom dome bez betónu. Radi vám poradíme s ideálnym riešením aj pre váš dom.

Máte záujem o izoláciu a zateplenie podlahy?

Spoznajte náš individuálny prístup a sofistikovaný systém realizácie rekonštrukcie. Zabezpečíme všetko potrebné od návrhu, izoláciu podlahy, až po kolaudáciu. Stačí zavolať.

Presvedčte sa osobne: 0915 / 829 626

    Prosím, vyplňte aspoň všetky polia označené * a potom vašu správu odošlite.