Wellness Hotel pod Lipou (prípadová štúdia)

Koncom roka 2019 sme dokončili celkovú rekonštrukciu hotela a prístavbu Hotela pod Lipou v Modre. K pôvodnému pavilónu Avana, ktorý je po nami realizovanej kompletnej rekonštrukcii v prevádzke od roku 2016, sme pripojili cez novostavbu recepcie pavilón Eva.

V spolupráci s architektmi sme ako generálny dodávateľ stavby zabezpečili výstavbu jednotlivých objektov hotela a ich rekonštrukciu. Od návrhu, búracích prác pôvodných častí budovy v havarijnom stave, cez inžinierske siete a základy sme komplexne realizovali všetky stavebné práce na stavbe. Poslednou fázou pred kolaudáciou bolo aj spevnenie vonkajších plôch parkoviska s položením zámkovej dlažby v celom areáli.

4* Hotel pod Lipou tvoria 3 pavilóny. Okrem pavilónu Avana a Eva je tretím objektom rezortu v Modre aj neďaleký pavilón Vilma. Pozemok s rozlohou vyše 2,5 ha sme premenili na športovo-relaxačný komplex s multifunkčným priestorom na šport aj detské hry a vzdialene nadväzuje na niekdajšie Slnečné kúpele, ktoré sem kedysi situoval aj architekt Dušan Jurkovič.

 

Pri rekonštrukcii trojpodlažnej budovy sme vychádzali z okolitého prostredia, ktoré obsahuje históriu, ale aj krásnu prírodu.

Ing.arch. Juraj Zornička

Zelený hotel

Pavilón Eva rozšíril ubytovaciu kapacitu rezortu o 30 dizajnových izieb so štvorhviezdičkovým štandardom. Súčasťou nového pavilónu je najvačšia kongresová sála, ktorá má kapacitu 200 osôb a najmodernejšie technologické vybavenie vrátane výdajnej kuchyne a prípravy na catering. Cieľom bolo zachovať v areáli čo najviac zelene.

Vďaka použitiu najmodernejších technológií, šetrných k životnému prostrediu, sa projekt novostavby pavilónu hotela radí k stavbám, ktoré sú hodnotené ako zelené a energeticky úsporné. Budova má energetickú certifikáciu A s najmodernejším tepelným čerpadlom zem-voda na výrobu tepla a teplej úžitkovej vody a taktiež so solárnymi kolektormi.

Termín rekonštrukcie 10/2016 – 4/2019
Celková plocha areálu 2,5 ha
Kapacita hotela 75 izieb (200 hostí)
5 kongresových miestností a sál (400 hostí)

Asi 50 m od pavilónov Avana a Eva sa nachádza pavilón Vilma, ktorý v minulosti tvoril historický mlyn, neskôr bol prerobený na hostinec a za socializmu slúžil ako ubytovacie zariadenie na rekreáciu. V pavilóne Vilma sa nachádza spolu 24 izieb.

V okolí pavilónov je nový športovo-zážitkový areál s letnými bazénmi, so záhradou, športoviskami a s lanovým centrom. Exteriér hotela je výborným miestom na organizovanie firemných teambuildingov, veľkých firemných hier či koncertov pod holým nebom.

Interiér hotela

Interiér Hotela pod Lipou v Modre

Rodinná a pokojná atmosféra v dizajne zo začiatku 20. storočia dominuje aj v interiéri hotela. Potvrdzuje to aj vstup s osobitým lobby barom neďaleko recepcie. Lobby bar víta hostí atmosférou „ako doma v obývačke“. Potvrdzuje sa, že štýl vintage, čiže vidiecky štýl, je opäť atraktívny a zároveň moderný. Aj okolitá príroda sa dostala aj dovnútra v kombinácii s prvkami regiónu.

 

Do interiéru sme preniesli vidiecke prvky, v modernom tvarosloví a farebnosti.

Ing.arch. Alexandra Zorničková

Máte záujem o čiastočnú alebo kompletnú rekonštrukciu vášho hotela alebo penziónu?

Napíšte nám alebo nám zavolajte: 0915 829 626.

  Kompletná rekonštrukcia a zateplenie budovy pri obnove priemyselného areálu (prípadová štúdia)

  Administratívna budova spoločnosti Laná a.s. sa nachádza v priemyselnom areáli v Žiari nad Hronom. Stavba bola postavená v 80-tych rokoch minulého storočia. Administratívno-sociálna budova bola pred našim zásahom celkovo v zlom stavebno-technickom stave. Celkové prevedenie bolo neprijateľné pre potreby aktuálneho majiteľa.

  Rekonštrukcia bola preto zameraná na sanáciu stavebného stavu konštrukcií aj povrchových úprav a na zlepšenie architektonického štandardu prevažne kancelárskych priestorov. Veľká starostlivosť zo strany investora bola venovaná vytvorenie kvalitného pracovného prostredia a zázemia pre zamestnancov.

  V spolupráci s architektmi sme ako generálny dodávateľ stavby  v rámci obnovy priemyselného areálu zabezpečili kompletnú rekonštrukciu budovy. Od návrhu, po zateplenie fasády.

  Nové dispozičné riešenie, búracie práce pôvodných priečok a častí budovy v havarijnom stave, cez inžinierske siete, nové rozvody sme komplexne zrealizovali všetky stavebné práce na stavbe.

  Pokračovateľ tradičnej výroby lán a ťahaných drôtov v ZSNP, a.s. potreboval vo svojej centrále zrekonštruovať vnútorné priestory a zatepliť obvodový plášť administratívnej budovy.

  Kompletnou rekonštrukciou rešpektujeme charakteristickú atmosféru budovy. Vynovená stavba zodpovedá súčasným potrebám aj predstavám o štandarde kancelárskeho priestoru a reprezentatívnosti firmy.

  Maximálna spokojnosť s vykonanými prácami, ich kvalitou, termínmi, ako aj s aktívnym prístupom k riadeniu zákazky. Dodávateľa budem odporúčať.

  výkonný riaditeľ Laná a.s.

  Zateplenie budovy

  Plocha fasády je zateplená zvonku. Pri administratívnej budove sme v rámci zateplenia polystyrénom dodržiavali odporúčané postupy, aby fasáda vydržala dlhodobo bez porúch prinášať finančné úspory a tepelnú pohodu. Na niektorých medziokenných priestoroch je polystyrén na zateplenie lokálne doplnený kontaktným systémom z penového polystyrénu a tenkovrstvou prefarbenou omietkou.

  Kompletná rekonštrukcia interiéru

  K zásadnej zmene dispozície došlo v kancelárskych priestoroch, kde sme okrem osadenia rámových sklenených priečok, zmenili aj proporcie niektorých priestorov. Zásadnejšia zmena je vykonaná aj na toaletách a sanitárne zariadenia, ktoré sú riešené úplne novo.

  Najviac úprav sme realizovali na vyšších nadzemných podlažiach, kde sme okrem zmien v dispozíciách priečok medzi kanceláriami, realizovali aj prevedenie nových povrchov, podláh a výmeny inštalácií a rozvodov.

  Máte záujem o čiastočnú alebo kompletnú rekonštrukciu budovy? O rekonštrukciu domu firmy? Chystáte sa na revitalizáciu a obnovu priemyselného parku?

  Napíšte nám alebo nám zavolajte: 0915 829 626.

   Rodinný dom vo svahu (prípadová štúdia)

   Špecifický charakter a obmedzenia pre výstavbu domu na pozemku občas inšpirujú k zaujímavým architektonickým riešeniam. Vďaka umiestneniu v prudšom svahu nie je dom obmedzovaný susedmi, ale naplno využíva výhľady na mesto a okolie. Tým je nízkoenergetický dom vo svahu s panoramatickým výhľadom na Banskú Bystricu výnimočný.

   Koncepcia domu vo svahu

   Hlavnou myšlienkou bolo podporiť tvarom stavby jej dynamickú expanziu do údolia. Dom v kopci jasne deklaruje, ktorým smerom sa uberajú výhľady do krajiny. Úrovne domu sa navyše dynamicky predlžujú s každou kaskádou, čím tvoria malú krytú terasu pre spodné poschodia. Rodinný dom sa smerom od príjazdovej cesty tvári neosobne a nenápadne. Jeho dynamická architektúra naplno vynikne pri pohľade zo záhrady, kde sa nachádza vonkajší bazén.

   Dom najvyššej kvality

   Výhodou je orientácia pozemku smerom na východ a najmä lokalita s unikátnym výhľadom. Tá sa nachádza blízko centra mesta, no zároveň v tesnej blízkosti prírody.

   V ťažko prístupnej časti svahu sa nám podarilo postaviť luxusnú vilu. Budova, ktorá je prakticky uzavretá na strane smerujúcej do ulice, sa otvára cez panoramatické okná oboch poschodí na nádherný výhľad do údolia. Veľké terasy a balkón rozširujú dostupné priestory ako rozšírenie otvorených obytných priestorov. Spodné poschodia domu chráni predsadená konštrukcia, ktorá chráni pred prehriatím, aby sa interiér nevystavoval vychádzajúcemu slnku z východu.

   Keď dominuje prirodzené svetlo

   Obytný časť domu je rozdelená do niekoľkých úrovní. V celom dome dominuje prirodzené svetlo, v ktorom sa rodina okamžite cítila príjemne. Interiérové sklenené dvere tiež poskytujú správny dotyk priehľadnosti a ľahkosti, ako aj poskytujú ešte prirodzenejšie svetlo v dennej časti. Nad obytnou zónou sa zmestil prístrešok pre autá, ako aj vonkajšie spevnené plochy pre ďalšie autá.

   Pre vlastnosti pozemku, ktorý sa nachádza vo svahu sme sa rozhodli pre nosnú časť stavby, ktorá je zo železobetónového monolitu. Spojovacím prvkom dennej a nočnej časti je oceľový rám, osadený do železobetónovej platne, stien a stropu.

   Uvažujete o novom rodinnom domu na kľúč? Radi vám pomôžeme s výstavbou domu vo svahu od návrhu po kolaudáciu 0915 / 829 626

   Mnohí hľadajú duchovné potešenie na najodľahlejších miestach. Iní ich nachádzajú naplnenie vo svojom dome.

   Stavby sú synonymom dokonalosti v očiach svojich majiteľov, na ktoré sa so závisťou pozerajú okoloidúci.

   Vnútorná dispozícia domu

   Vďaka veľkej svahovitosti terénu je v hornom poschodí umiestnený hlavný vstup, prístrešok pre autá a zázemie. Po vstupe do domu je možné pokračovať do oddychovej časti alebo zísť do dennej zóny.

   Všetky úrovne domu sú s výrazným presklením smerom na východ do údolia. Spodné poschodie má čisto dennú funkciu.

   Projekt luxusného dom na kľúč | STAVMAXBB

   Interiér domu v kopci

   Pri vykurovacích technológiách sme dbali na nízke prevádzkové a vstupné náklady, ale aj na možnosť použitia viacerých zdrojov. K tým patrí elektrické podlahové vykurovanie a klimatizačná jednotka, ktorá funguje ako tepelné čerpadlo. V praxi sa však najviac osvedčila malá krbová akumulačná piecka. Tá umožňuje ľahko a rýchlo vykúriť celý priestor v dome.

   Tepelnému komfortu napomáhajú aj slnečné lúče. Objekt má orientáciu smerom na východ, ktorú sme podporili vhodným konštrukčným riešením.  Kaskádovite usporiadané nadzemné podlažia sú usporiadané tak, aby sme zo slnečných lúčov vyťažili čo najviac. Aby slnko preniklo hlboko do budovy a zahrialo ju aj v zime. V lete mu zasa bráni predsunutý prístrešok nad terasou, ktorý zabezpečí, že interiér zostane v tieni.

   Máte záujem luxusný rodinný dom vo svahu?

   Napíšte nám alebo nám zavolajte: 0915 829 626.

    Dvojposchodový dom na kľúč podľa projektu (prípadová štúdia)

    Dvojpodlažný dom na kľúč od projektu po kolaudáciu

    Dvojposchodový dom na kľúč, vhodný aj do mesta, aj na vidiek, sme postavili na pozemku budúceho majiteľa útulného domčeka pre viacčlennú rodinu.

    Klient nás oslovil už s vyhotoveným projektom dvojpodlažného rodinného domu. Dom na kľúč o veľkosti bytovej jednotky 5+kk s garážou má stanovú strechu a výstup z obývacej izby na záhradu cez krytú terasu.

    Na základe projektu domu sme postavili dom na kľúč podľa predstáv a požiadaviek šťastného majiteľa.

    Dvojposchodový dom s krbom v centre diania

    Od položenia základovej dosky sme zabezpečili výstavbu hrubej stavby a všetky súvisiace stavebné, inžinierske, vodoinštalačné práce.

    Rodinný dom je nepodpivničený. Interiér je možné dovykurovať krbovým telesom. Krb sa nachádza v centrálnej časti domu, v obývacej izbe na prízemí a pomocou prieduchov môže vykurovať aj izby na poschodí.

    Murovaný krb dotvára rodinnú pohodu a romantickú atmosféru aj počas chladnejších večerov.

    Vydláždime vám cestu domov

    Ceľom bolo navrhnúť rodinný dom, kde cítiť rodinnú pohodu a teplo domova a zároveň tak, aby poskytoval dostatok priestoru pre všetkých členov domácnosti.

    Garáž je pevnou súčasťou rodinného domu, kam sa vstupuje po zámkovej dlažbe, ktorá môže slúžiť aj ako vonkajšie parkovisko.

    Výhodou, najmä v letnom období je aj priamym prechod na terasu z najväčšej izby v dome. Prestrešená terasa sa nachádza v bočnej časti domu a poskytuje pozvoľný výstup do záhrady.

    Cestu až domov vám vydláždime zámkovou dlažbou

    Uvažujete o novom dvojposchodovom dome na kľúč? Radi vám pomôžeme so stavbou domu na kľúč od návrhu po kolaudáciu 0915 / 829 626

    Na každé poschodie sme nainštalovali podlahové kúrenie, ktoré je prepojené s tepelným čerpadlom Daikin. Podlahové vykurovanie zabezpečuje príjemnú teplotu samotnej podlahy aj naboso.

    Máte záujem o stavbu domu na kľúč?

    Napíšte nám alebo nám zavolajte: 0915 829 626.

    Snívate aj vy o dvojposchodovom dome na kľúč?

     Stavba domu na kľúč s bazénom (prípadová štúdia)

     Keď dom na kľúč predčí vaše očakávania

     Rodinný dom na kľúč v Banskej Bystrici sme postavili pre mladú dynamickú rodinu. Stavba tohto domu je pre nás výnimočná práve tým, že podnecuje rodinnú pohodu, ktorú sme chceli docieliť.

     Všetci členovia majú dostatočný priestor na súkromie, ale aj aktívne vyžitie. K tomu prispievajú priestranné izby, krb ako súčasť obývacej izby, sauna, vonkajší bazén aj detské ihrisko.

     Ako ste boli spokojní s dodržaním termínov a harmonogramov?

     „Tento bod považujeme za kľúčový. Vo vlastnom záujme sme si sami o priebehu stavby naštudovali veľa informácií. Znalosť nadväznosti jednotlivých procesov nám uľahčila plánovanie a schopnosť reagovať a rozhodovať sa v aktuálnom čase.“

     Priestraný bungalov s krbom

     Moderný bungalov o veľkosti bytovej jednotky 5+kk je ako stvorený pre 4 člennú rodinu.

     Ceľom bolo navrhnúť útulný rodinný dom, kde nájde každý člen svoje útočisko po práci, či po škole. Otvorený priechodný interiér, v ktorom sú minimalizované nevyužité priestory tak, aby poskytoval dostatok priestoru pre všetkých členov.

     Plocha domu je rozložená do obytných miestností so samostatnými kráľovstvami pre deti, priestrannou spálňou s vlastnou kúpeľňou a obývacou izbou s kuchynským kútom. Do obývačky svetlo vchádza cez portálové okná. Výhodou je aj priamym prechod na terasu z najväčšej izby v rodinnom dome.

     Priestranný rodinný dom, kde máte všade blízko

     Dom je moderne zariadený a pôsobí veľkolepo. Aj vnútorným priestorom aj samotnou dispozíciou. Veľké izby neznížili komfort pohodlnému sa presúvania po dome ani členom domácnosti ani príležitostným návštevám.

     Oddychová zóna je smerovaná na východ. V lete zabezpečí príjemné posedenie na terase vysunuté prestrešenie. Deti tiež majú svoj raj na uhladenom anglickom trávniku alebo na ihrisku, ktoré majú priamo pod oknom.

     V suteréne domu, ktorý vznikol tak trochu neplánovane, sa nachádza technická miestnosť a telocvičňa pre vyžitie aj v horšom počasí.

     Vizualizácia domu, aby ste vedeli na čo sa môžete o pár mesiacov tešiť

     „Výstavbu zabezpečovalo niekoľko realizačných skupín. Veľkú spokojnosť prejavujeme najmä s počiatočnými prácami, t.j. s výkopovými prácami a hrubou stavbou. Priebeh aj dodržanie termínov v tejto fáze považujeme za bezproblémové. Pozitívne vnímame profesionalitu a odbornosť pracovníkov.“

     Z vtáčej perspektívy sa na budúcnosť pozerá krajšie

     „Spoločnosť STAVMAXBB sme si vybrali na základe osobných referencií a transparentného prístupu pri rokovaní o podmienkach a cene výstavby rodinného domu.

     Pri ústnej konzultácii nám boli poskytnuté aj odhadované termíny ukončenia jednotlivých etáp.“

     Uvažujete o novom rodinnom dome na kľúč? Radi vám pomôžeme s výstavbou bungalovu na kľúč od návrhu po kolaudáciu 0915 / 829 626

     Stavby na kľúč sú synonymom dokonalosti v očiach svojich majiteľov, na ktoré sa so závisťou pozerajú okoloidúci. Sme radi, že v tomto prípade výstavby bungalovu sa to potvrdilo.

     „Kvalitu diela by sme ohodnotili ako veľmi dobrú a s výstavbou domu sme spokojní. Menšie koordinačné problémy sa podarilo zvládnuť.“

     „Inštalácie v rámci jednotlivých profesií boli vykonané veľmi kvalitne.“

     Máte záujem o stavbu domu na kľúč?

     Napíšte nám alebo nám zavolajte: 0915 829 626.

     Snívate aj vy o bungalove na kľúč?